הגדלת הזכאות לתוספת סיוע בסיעוד

כסף, תמונת אילוסטרציה, דולרים, שקלים,

הסכם עם ממשלת גרמניה – הגדלת הזכאות לתוספת סיוע בסיעוד

לאחרונה, נחתם הסכם בין הרשות לזכויות ניצולי השואה ובין ממשלת גרמניה, שעניינו הגדלת הסיוע לזכאים סיעודיים. בהתאם לסיכום, הרשות לזכויות ניצולי השואה החלה לשלם בימים אלה 1,200 ש"ח בחודש לניצולי שואה סיעודיים המוכרים לביטוח הלאומי ברמת סיעוד 3 על 5 או 5.5 נקודות תלות.

מדובר בתוכנית משותפת של הרשות עם ועידת התביעות, במימון ממשלת גרמניה, שכוללת למעלה מ-10,000 ניצולים סיעודיים שעד כה לא קיבלו סיוע נוסף.
סיוע זה של הרשות, מצטרף לסיוע שניתן על ידי הביטוח לאומי, מאפשר לניצולים לעשות שימוש בכספים לצורך הרחבת העזרה בבית ומימון שעות סיעוד נוספות לפי צרכיהם.

קבוצה זו מצטרפת לכ-50,000 ניצולי שואה סיעודיים שמקבלים תוספת שעות סיעוד מהרשות ומוועידת התביעות. הרשות ממשיכה לפעול בימים אלה מול ממשלת גרמניה להרחבת הזכאות ותוספת השעות לניצולים סיעודיים.

סגן השר אורי מקלב: "אנחנו כעת מכירים באוכלוסיות נוספות ומביאים להן את המגיע להן בכדי לקבל עוד עזרה בבית. לשם כך יקבלו תוספת תקציבית אשר תשפר את מצבם, זו עוד חוליה בשרשרת השיפורים והתייעלות שאנו עושים בימים אלו בשיתוף ועידת התביעות בכדי לתת לשורדים את התמיכה ועזרה המקסימלית כאשר כל העת אנו פועלים להנגיש את המידע והסיוע בצורה מסבירת פנים לשורדים".

מנהלת הרשות לזכויות ניצולי השואה רונית רוזין: "הישג זה הוא תוצר של שיתוף פעולה רב שנים של הרשות עם ממשלת גרמניה, אשר חשה חובה לפעול עבור ניצולי השואה ואף הסדרנו מנגנון הידברות על בסיס שנתי, שבמסגרתו אנו ממשיכים לעמוד על צרכיהם המשתנים של הניצולים ולקדם מענים מוגברים".

תמונת אילוסטרציה

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דוסיז
לוגו דוסיז צרכנות
העסקים שנפתחו השבוע
ריאיון השבוע
מבצעים
אופנה
בילוי
נופש-ותיירות
בריאות
בריאות
בתוך הבית
בתוך-הבית
גברים
גברים
גדג'טים וחדשנות
גדגטים
חגים
חגי-ישראל
טיפוח
טיפוח
יודאיקה
יודאיקה
יין ואלכוהול
יין
ילדים
ילדים
לימודים
לימודים
לכבוד שבת
לכבוד שבת
מוצרי תינוקות
מוצרי-תינוקות
מוסיקה
מוזיקה
מזון
מסעדות
מסעדות
מזון
משפחה
משפחה
נדל''ן
נדלן
ספרים
ספרים
פיננסים
פיננסים