מיחזור משכנתא: הליך פיננסי נבון שמחושב היטב

מיחזור משכנתא: הליך פיננסי נבון שמחושב היטב. סקירה דוסיז צרכנות

מיחזור משכנתא
בעלי משכנתאות – האם ידעתם שתוכלו להוזיל את עלויות ההחזרים החודשיים על ידי מחזור משכנתא? בזכות הליך פיננסי נבון שמחושב היטב,
תוכלו להביא לחיסכון משמעותי בתשלומי המשכנתא שלכם ולהפוך את תקופת ההחזר הקרובה לנוחה בהרבה. אביב הייט בעלי חברת דונם נדל"ן ופיננסים מספק מידע בנושא

מה זה בדיוק מיחזור משכנתא?
אפשר לומר שהליך מיחזור משכנתא מהווה מעין "שדרוג" למשכנתא הקיימת, בו תיהנו מתנאים טובים יותר, שמתאימים באופן הדוק יותר למצבכם הכלכלי הנוכחי ולתנאי השוק. המחזור ממיר את המשכנתא הקודמת בחדשה ועל מנת לוודא שהתנאים בה אכן משופרים, מומלץ לבצע בדיקה מקצועית אצל יועץ משכנתאות מומלץ, שגם יאתר את המסלול האופטימלי עבורכם.

רגע, למי זה מתאים בכלל?
מיחזור משכנתא איננו פעולה שכל בעלי המשכנתאות צריכים או אמורים לבצע. המחזור מומלץ כאשר קיים שינוי משמעותי במצבכם הפיננסי, או כשקיים שינוי במצב השוק עצמו. כך לדוגמה, חיסכון שנפתח לכם והגדיל את מקורות ההכנסה או מנגד, ירידה ברמת ההשתכרות יוכלו לזמן יכולות החזר משתנות, משמע צורך במסלול משכנתא אחר מזה שכבר קיים לכם. דוגמה נוספת היא הצורך בשינוי תנאים אישי בעקבות משבר הקורונה.

ואיפה מבצעים את זה?
תוכלו לבצע מיחזור משכנתא בבנק הפועלים, טפחות, דיסקונט, לאומי וכל בנק קיים אחר וללא כל קשר לבנק שבו המשכנתא הנוכחית שלכם נמצאת. הפעולה כרוכה בפתיחת תיק בבנק הממחזר, לרבות פעולות נוספות בתשלום שאותן חשוב מאוד לשקלל במהלך בדיקת כדאיות המיחזור.

האם יש פה קאצ'?
הרבה אנשים סוברים שלאחר כמה שנות תשלומים למשכנתא, הסתיים התשלום על כל הריביות וכעת נותר רק תשלום על הקרן. לפיכך הם מאמינים שאם הם יעצרו כרגע את המשכנתה הקיימת וימירו אותה בחדשה, הם יפגעו בתהליך החיובי והרצוי, לפיו צריך להגדיל את תשלום הקרן על חשבון הריבית. זהו מיתוס ידוע, שמקורו בהתבססות על שיטת לוח שפיצר, לפיה בכל שנה שחולפת מוחזר חלק יחסי גדול יותר מהקרן ביחס לשנה הקודמת.
למעשה, גובה הריבית החודשי מושפע מגובה הריבית הכללי ומספר שנות ההחזר. כך שאם נצמצם את שנות ההחזר על ידי מיחזור משכנתא ונביא להקטנת הריבית – לא רק שלא תחול פגיעה בהליך התשלום אלא שהסיכונים לפגיעה כזו יימנעו לחלוטין. גם הקטנו את תשלומי הריבית וגם קיצרנו את מספר שנות ההחזר!

היתרון המשמעותי במיחזור המשכנתא שלכם:
בשנים האחרונות ובייחוד מאז פרוץ משבר הקורונה, העולם נמצא בחוסר יציבות כלכלית גדולה. כדי להתמודד עם הסוגיה ולחזק את עצמם, הבנקים מספקים תמריצים שונים, המתווספים לצניחת הריבית ומדד המחירים לצרכן בתקופה האחרונה. זו הזדמנות פז לשנות ולהתאים את מסלול המשכנתא הקיים לכם למציאות כלכלית חדשה, כמובן בתנאי שהמשכנתא הקודמת נלקחה בשיעור ריבית גבוה מהיום.

לסיכום, מיחזור משכנתא נחשב לפעולה אידיאלית במקרים מסוימים, אך כדי לוודא שהיא באמת כדאית, תצטרכו להעמיק בכל נתון ופרמטר קיים ביחס למשכנתה הנוכחית וביחס למצב השוק. יועץ משכנתאות מקצועי יוכל לבדוק זאת עבורכם ללא טעויות, תוך לקיחת כל המשתנים האפשריים בחשבון.

יחד נוכל לוודא שההצטרפות למסלול החדש תטיב עם תקופת יתרת ההחזר שנותרה לכם ולסקור את ההתאמה של המסלול הנבחר לכושר ההחזר כעת ובעתיד.

ניתן לפנות אלינו לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

דונם נדל"ן ופיננסים
ההסתדרות 21 חיפה
טל' 04-6055755

בתמונה: אביב הייט, בעלים ומנכ"ל דונם פיננסים ונדל"ן. צילום- אולג בלייב

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דוסיז
לוגו דוסיז צרכנות
העסקים שנפתחו השבוע
ריאיון השבוע
מבצעים
אופנה
בילוי
נופש-ותיירות
בריאות
בריאות
בתוך הבית
בתוך-הבית
גברים
גברים
גדג'טים וחדשנות
גדגטים
חגים
חגי-ישראל
טיפוח
טיפוח
יודאיקה
יודאיקה
יין ואלכוהול
יין
ילדים
ילדים
לימודים
לימודים
לכבוד שבת
לכבוד שבת
מוצרי תינוקות
מוצרי-תינוקות
מוסיקה
מוזיקה
מזון
מסעדות
מסעדות
מזון
משפחה
משפחה
נדל''ן
נדלן
ספרים
ספרים
פיננסים
פיננסים