1

לייקים

אזהרה: בחורף הקרוב עשויה להיות התפרצות שפעת

ארגון הבריאות העולמי (WHO) מזהיר: בחורף הקרוב עשויה להיות התפרצות שפעת משמעותית באזור המזרח התיכון

אזהרה: בחורף הקרוב עשויה להיות התפרצות שפעת

ארגון הבריאות העולמי (WHO) מזהיר: בחורף הקרוב עשויה להיות התפרצות שפעת משמעותית באזור המזרח התיכון

שתפו:

על פי ארגון הבריאות העולמי (WHO) עונת השפעת הקרובה צפויה להיות חמורה יותר מהרגיל, זאת לאחר שבשנתיים האחרונות נרשמו מספרים נמוכים במיוחד של חולי שפעת, עקב אמצעי הזהירות ההיגייניים שננקטו במהלך מגפת הקורונה. החיסוניות הטבעית של הציבור לשפעת פחתה משמעותית ובעקבות הסרת אמצעי הזהירות מקורונה, ההתפרצות חורפית הקרובה של וירוס שפעת במקביל לנגיף הקורונה צפויה להדאיג את מערכת הבריאות.


במדינות הנמצאות בחצי הדרומי של כדור הארץ, שם עונת השפעת חלה בין החודשים מרץ לספטמבר, נרשמה עלייה ניכרת במקרי שפעת, שצפויה לחול גם על עונת השפעת בחורף הקרוב באזור המזרח התיכון.


ארגון הבריאות העולמי מציע להאיץ את מבצע חיסוני השפעת במדינות האזור על מנת להתמודד עם השפעת החורפית הקרובה, במיוחד עבור קבוצות בסיכון גבוה ובהן: נשים הרות, ילדים בגילאי 6 חודשים עד 5 שנים, אנשים מעל 65 שנים, חולים כרוניים ועובדי בריאות. יש לציין כי הראיות הזמינות אינן מצביעות על השפעות שליליות עקב קבלת חיסון השפעת בנוסף לחיסון הקורונה. ארגון הבריאות העולמי ממליץ על הפעולה שכל אחד יכול לנקוט על מנת להגן על עצמו מפני מחלות קשות שעלולות לנבוע משפעת ומקורונה – להתחסן.


פרופ' אבישי אליס, יו"ר האיגוד לרפואה פנימית ומנהל מחלקה פנימית בביה"ח בלינסון מציין כי לאחר שנתיים בהן חווינו ירידה בתחלואת השפעת ברמה העולמית בשל אמצעי ההתגוננות מפני הקורונה, נתוני ארגון הבריאות העולמי לצד אחוזי התחלואה הגבוהה בחצי הכדור הדרומי, מצביעים על שפעת קשה הצפויה לפקוד אותנו בישראל במלוא העוצמה. כרגע, השפעת אצלנו עוד לא בשיאה ולכן זה בדיוק הזמן המתאים להיערך ולהתחסן. אני מצטרף להמלצות משרד הבריאות בישראל ורשויות הבריאות הבינלאומיות וממליץ לציבור הרחב, ילדים ומבוגרים כאחד, נשים בהריון, ובמיוחד לאוכלוסיות בסיכון לא להמתין לגל ולהתחסן בחיסון השפעת בהקדם.

תמונת אילוסטריצה

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא רצית לפספס את זה!

דוסיז
לוגו דוסיז צרכנות
העסקים שנפתחו השבוע
ריאיון השבוע
מבצעים
אופנה
בילוי
נופש-ותיירות
בריאות
בריאות
בתוך הבית
בתוך-הבית
גברים
גברים
גדג'טים וחדשנות
גדגטים
חגים
חגי-ישראל
טיפוח
טיפוח
יודאיקה
יודאיקה
יין ואלכוהול
יין
ילדים
ילדים
לימודים
לימודים
לכבוד שבת
לכבוד שבת
מוצרי תינוקות
מוצרי-תינוקות
מוסיקה
מוזיקה
מזון
מסעדות
מסעדות
מזון
משפחה
משפחה
נדל''ן
נדלן
ספרים
ספרים
פיננסים
פיננסים