2

לייקים

הסוד שהופך ילדים לדוברי אנגלית

טיפים ועצות להורים - שמומלץ לאמץ

שתפו:

הסוד שהופך ילדים לדוברי אנגלית

טיפים ועצות להורים - שמומלץ לאמץ

שתפו:

ברור לכולנו ש-45 דקות של שיעור אנגלית בבית הספר פעמיים בשבוע לא יוכלו באורח פלא להפוך ילדים לדוברי אנגלית. גם שלוש שיעורים בשבוע לא יצליחו לעשות זאת. הסוד בהצלחת לימוד שפה שניה מבוסס על מתודולוגיה מוכחת, הכוללת שמיעה ברקע בבית מדי יום ביומו.

באופן רשמי תלמידים בישראל מתחילים ללמוד אנגלית בבתי הספר מכיתה ג', אבל יותר ויותר הורים הבינו כי מומלץ שילדיהם יתחילו ללמוד את השפה כבר מגיל מוקדם יותר.

"הסוד הוא פשוט אבל לא מובן מאליו, והוא מורכב מ-4 עקרונות למידה שחייבים להשתלב יחד: שמיעה ברקע, למידה בהנאה, למידה בקבוצות קטנות וחיזוק חיובי". אומרת הלן דורון, מנכ"לית ומייסדת שיטת "הלן דורון", הפועלת בתחום החינוך לילדים, ובני נוער כבר למעלה מ-37 שנה.

להלן טיפים ועיצות להורים, שמומחי השפה האנגלית מהלן דורון משתפים בסוד כיצד להפוך את הילדים לדוברי אנגלית:

שמיעת השפה האנגלית ברקע – שמיעה ברקע היא דרך 'לספוג' שפה בשמיעה, אשר תומכת בלמידה בשפה זרה. בשיטה זו, הילד מאזין לחומרי שמע (אודיו) באנגלית תוך כדי משחק, אכילה או לפני השינה. זו צורה סבילה של קליטת השפה, שבה תשומת הלב של הילד נמצאת באופן עקיף במסלול של שמיעת הרקע.

השימוש של השמעות חוזרות ברקע בבית הוא כלי חיוני העוזר לילד ללמוד אנגלית: אוצר מילים, דקדוק הגייה – כולם נלמדים באמצעות השמעות רקע חוזרות ונשנות. השמעה ברקע אינה דורשת ריכוז או הבנה של השפה. המטרה הינה להשמיע פעמיים ביום, כל יום, את השירים או התכנים מהשיעור בזמן שהילדים עסוקים בפעילות היום יומית שלהם".

חשוב להבהיר שברגע שהילד נחשף לשפה האנגלית ושומע אותה כמה שיותר, בין אם בשירים, בטלוויזיה, משחקים וכו', השפה כבר מתחילה "להספג" וחזרתיות הינה מילת המפתח, גם אם לא מבינים את מה ששומעים.

למידה בהנאה – לימוד שפות מוצלח לא יכול להתבצע דרך שמיעה ברקע לבד. מורה מוכשר שיכול לתאם בין הנלמד בכיתה לבין שמיעת הרקע בבית יוצר סביבה אידיאלית ללמידה. ברגע שהילדים שומעים את התכנים בבית, תפקיד המורה הוא לתת לתכנים את המשמעות שלהם ולהשלים את ההבנה בכיתה באמצעות שירים, ריקודים, הפעלות, תנועה, מגע, גירוי חושים ועוד. על מנת שהמורה יוכל להעניק יחס אישי לכל ילד ולנתח חוזקות, חולשות ולפקח על קצב ההתקדמות, מומלץ שהלמידה תתבצע בקבוצות קטנות של עד 8 תלמידים.

כך, מורים אשר מונעים מתשוקה למקצוע ומשתמשים בכלים שפותחו על ידי מומחים פדגוגיים יוכלו לייצר הנאה מקסימלית מהתהליך גם עבורם, בנוסף לילדים, וכמובן להשיג תוצאות בקלות.

חשיפה מגיל צעיר – ככל שהילדים יחשפו לשפה האנגלית בגיל מוקדם יותר כך יקל עליהם לרכוש את השפה, והאנגלית שלהם תהיה טובה יותר בהמשך. אם נדמה את מוחם של ילדים בגיל הרך, הוא כמו ספוג שמצליח לספוג את כל המידע בצורה מהירה. היופי הוא שהדבר לא בא על חשבון לימוד שפות אחרות אלא להיפך, מחקרים מוכיחים שילדים עד גיל 7 מסוגלים ללמוד מספר שפות ברמת שפת אם בקלות וללא מאמץ.

לסיכום, על מנת להשיג תהליך למידה יעיל, פשוט ומהנה – מומלץ להתחיל כמה שיותר מוקדם, ע"י חוגים או מרכזי לימוד ייעודים לכך, לפחות פעם בשבוע, באמצעות אנשי מקצוע אשר מוסמכים להעביר את החומר בצורה חווייתית ומקצועית.

בהצלחה!

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא רצית לפספס את זה!

דוסיז
לוגו דוסיז צרכנות
העסקים שנפתחו השבוע
ריאיון השבוע
מבצעים
אופנה
בילוי
נופש-ותיירות
בריאות
בריאות
בתוך הבית
בתוך-הבית
גברים
גברים
גדג'טים וחדשנות
גדגטים
חגים
חגי-ישראל
טיפוח
טיפוח
יודאיקה
יודאיקה
יין ואלכוהול
יין
ילדים
ילדים
לימודים
לימודים
לכבוד שבת
לכבוד שבת
מוצרי תינוקות
מוצרי-תינוקות
מוסיקה
מוזיקה
מזון
מסעדות
מסעדות
מזון
משפחה
משפחה
נדל''ן
נדלן
ספרים
ספרים
פיננסים
פיננסים