1

לייקים

חוגגים את ט"ו בשבט בטבע עם אשכולות

סיורים וטיולים לכל המשפחה ברחבי הארץ בהדרכת מרכזי ארגון אשכולות

שתפו:

חוגגים את ט"ו בשבט בטבע עם אשכולות

סיורים וטיולים לכל המשפחה ברחבי הארץ בהדרכת מרכזי ארגון אשכולות

שתפו:

הטיולים יתקיימו בשיתוף האגף לתרבות יהודית ואגף של"ח, בתאריכים 3.2 ו-10.2 (י"א, י"ב בשבט) .
השתתפות לא כרוכה בתשלום ובמותנית ברישום מראש.

בואו להנות מהטבע הפורח וללמוד על שמירת טבע בחודש הכי ירוק בשנה. ארגון הגג החינוכי "אשכולות", המוביל עשרות מרכזי סיור ולימוד ומרכזי תודעה יהודית-ישראלית הפרוסים ברחבי הארץ, מזמין את הציבור לרגל ט"ו בשבט לסיורים וטיולים ללא עלות שמציעים מסלולים מלאים בפריחה המדהימה של תקופה זו בשנה, העוברים ליד נחלים זורמים ומתצפתים על עמקים מוריקים. הסיורים והטיולים יתקיימו בשיתוף האגף לתרבות יהודית ואגף של"ח ובכולם יינתן דגש על קיימות ושמירת טבע.

יום שישי י"ב שבט (3/2/23)
פריחה ושקדיות בנחל פארעם
הטיול, שיתקיים בהדרכת מרכז סיור ולימוד אורות הגליל של ארגון אשכולות, יעבור בנחל פארעם- שביל חדש בנחל עתיק. לצד זרימת המים של הנחל למרגלות שרידי כפר פא'רם יש תצפיות אל עמק החולה. המסלול כולל צפייה בשקדיות הפורחות ובשלל הפריחה ושיחה על הקשר שלנו לטבע והיוולדות של שביל קהילתי-ישראלי חדש.

נחל חרוד
במהלך הטיול, שיתקיים הדרכת מרכז סיור ולימוד גלבוע מעיינות של ארגון אשכולות, יעברו המשתתפים בנחל חרוד הזורם בסמוך לבית שאן, מסלול מונגש ונוח שמתחיל בפארק בית שאן ונגמר בקניון הבזלת. לאורך המסלול אפשר יהיה לצפות במי הנחל הזורמים ולשמוע הסבר על הנושא של שיקום נחלים. בהמשך יעבור הטיול בין שרידים מהתקופות השונות, תחנת קמח, גשר קטוע ועוד. נהנה מהעמק שהופך ירוק בעקבות הגשמים, מהצמחייה הצומחת לצידי הנחל, ובסיום נגיע לזרימה נחל חרוד במפל הבזלת.

נחל חדרה
סיור מודרך בפארק נחל חדרה , בהדרכת מרכז סיור ולימוד "בשבילנו" של אשכולות. יחל ב"גלעד אבשלום" שם יאזינו המשתתפים לסיפורו של אבשלום פיינברג מחולל מחתרת ניל"י אשר התגורר בסמוך, במושבה חדרה. הסיור יעבור לאורך הנחל שבשנים האחרונות עובר שיקום וטיפוח, יכלול תצפית על החיים בנחל, הסברים על קיימות ושמירה על הטבע, איך מפיקים אנרגיה בארובות המתנשאות מעלינו ואיך נעזרים במי הנחל מבלי לפגוע בו.
בחורשת האקליפטוס ישמעו המטיילים על התיישבות וחלוציות והאם ואיך עזרו האקליפטוסים לייבוש הביצות,
על תופעת הכרישים המגיעים לחוף הסמוך ועל חשיבותם האקולוגית.

עמק הצבאים בירושלים
הטיול, שיתקיים בהדרכת מרכז סיור ולימוד ראשית ירושלים של אשכולות, יכלול סיור בעמק הצבאים בו יש פריחת חורף מרהיבה – אתר הטבע העירוני הגדול בארץ ששוכן בלב ירושלים. המשתתפים יעסקו בטבע עירוני ובסוגיית שימור טבע מול בנייה ובאגם הגדול על נושא המים. במסתורי תצפית יתצפתו המשתתפים על עופות המים ועל הצבאים ויגיעו לביה"ס של הטבע- שם מתנהלת פעילות קהילתית הקשורה בחי ובצומח המקומי.

בורות ובארות בשפלה הירוקה
בסיור, שיתקיים בהדרכת מדרשת חברון של ארגון אשכולות, יעברו המשתתפים בתל עזקה ובשביל הבורות והבארות שבשפלת יהודה. הם ייהנו מפריחת החורף המשכרת, יצפו בבורות ובארות מים עתיקים ויתצפתו על עמק האלה, בו התרחש קרב דוד וגלית, מהמקום בו צפו בו הפלשתים.
כמו כן יעסוק הסיור בקיימות ושמירת טבע ובמהלכו יכירו המשתתפים חומרים מתכלים, חומרים מתמחזרים, וילמדו איך כל אחד בביתו ובטיוליו יכול לסייע בשמירה על הטבע, החי והצומח.

פעילות משפחתית "יצירה מהטבע"
תתקיים ביער פארעם בהדרכת מרכז רוח צפת, בשעות 10:00, 11:00, 12:00. במהלך הפעילות, שמתאימה לכל המשפחה, ייצאו המשתתפים לליקוט של נפלאות העצים והאדמה שבעונה זו של השנה וילמדו להכין מוביילים ובובות מחומרים מהטבע, ביניהם בלוטים, עלים, ספלולים, איצטרובלים, ענפים, פרחים ועוד, הכל מהפתעות של אמא אדמה.

יום שישי י"ט שבט (10/2/23)
פריחה ונוף בהר גילון
הסיור, שיתקיים בהדרכת מרכז סיור ולימוד מורשת הגליל העליון של ארגון אשכולות, יתקיים בשביל סובב הר גילון. המשתתפים יכירו חבל ארץ לא מתויר באזור מועצה אזורית משגב, יצעדו בשביל המקיף את הר גילון ואת היישובים גילון וצורית. במהלך הסיור ילמדו על פרחים מיוחדים הפורחים בתקופה יפה זו של השנה כמו מיני הסחלבים, הציפורנית, הנוריות ועוד .

פריחת חורף ביער אלוני אבא
הסיור יתקיים בהדרכת מרכז סיור ולימוד גליל של ארגון אשכולות, ביער אלוני אבא שהוא שריד לאחד מיערות אלוני התבור הרבים שהיו בארץ ישראל. היער השתמר ובינות לעצים פורחים בחורף שלל פרחים ובמיוחד פריחה מרהיבה של כלניות. המשתתפים ייצאו לסיור מעגלי בתוך היער ישמעו על ייחודו של יער אלוני התבור, על שמירת הטבע באזור, סימון השביל בתוך היער ועוד.

פריחת ההתיישבות בקדומים
הסיור ייערך בהדרכת מרכז סיור ולימוד שומרון של ארגון אשכולות ויעבור בשביל קדומים – שביל חדש ביישוב קדומים. המשתתפים יראו ויחוו פריחת חורף, אתרי ארכיאולוגיה וישמעו סיפורים על ההתיישבות באזור. הסיור יגיע לבריכות ולפארק צנירים ובמהלכו יצפו בפרחי החורש הים תיכוני הפורחים בעונה זו וידברו על הקשר שלנו לטבע.

ללמוד מהפרחים ביער בן שמן
הסיור ייערך בהדרכת מרכז סיור ולימוד בשבילוד של ארגון אשכולות. במהלכו יצפו המשתתפים בפריחת היער, יעלו לתל חדיד, יצפו על מישור החוף ויכירו פרחים שונים ומגוונים מפריחתה של הארץ. כמו כן ישמעו המטיילים את סיפור עברו של של היער, חשיבותו במרכז הארץ וחשיבות שימורו, הישוב הקדום בחדיד ועל הפריחה המרהיבה ביער, יצפו בפרחי הבר וידברו על הקשר שלנו לטבע ומה אנו יכולים ללמוד ממנו על חיינו.

טבע עירוני בגבעת התנ"ך הירושלמית
הסיור יתקיים בהדרכת מרכז סיור ולימוד עיר דוד. המטיילים יבקרו בגבעת התנ"ך שם יצפו בפריחה הירושלמית בפינת טבע עירוני ייחודית. לאחר מכן יירדו לחווה החקלאית בגיא בן הינום ויראו את העורף החקלאי של ירושלים הקדומה .במהלך הסיור יצפו המשתתפים בפרחי הכלנית הפורחים בעונה זו ויעסקו בקשר שלנו לטבע במציאות עירונית בעבר ובהווה.

דרום אדום
הסיור יתקיים בהדרכת מרכז סיור ולימוד בית מוריה של ארגון אשכולות, ובמהלכו יטיילו בשמורת בארי שבנגב המערבי ויראו ויחוו את האזור פורח באדום ואת החקלאות בכחול לבן. המשתתפים ישמעו את סיפור ראשית המפעל הציוני בנגב ואיך הוא פורח בימינו, יגיעו לבארי הישנה, מכרות הנחושת, יצפו בכלניות, בעיריות ובדבורניות הפורחים בעונה זו וידברו על הקשר שלנו לטבע ולארץ.

הסיורים והטיולים יתקיימו בין השעות 10:00-12:30 והשתתפות בהם מותנית ברישום מראש:

https://tic.li/y6edNwO

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא רצית לפספס את זה!

דוסיז
לוגו דוסיז צרכנות
העסקים שנפתחו השבוע
ריאיון השבוע
מבצעים
אופנה
בילוי
נופש-ותיירות
בריאות
בריאות
בתוך הבית
בתוך-הבית
גברים
גברים
גדג'טים וחדשנות
גדגטים
חגים
חגי-ישראל
טיפוח
טיפוח
יודאיקה
יודאיקה
יין ואלכוהול
יין
ילדים
ילדים
לימודים
לימודים
לכבוד שבת
לכבוד שבת
מוצרי תינוקות
מוצרי-תינוקות
מוסיקה
מוזיקה
מזון
מסעדות
מסעדות
מזון
משפחה
משפחה
נדל''ן
נדלן
ספרים
ספרים
פיננסים
פיננסים