1

לייקים

5 טיפים ללימודי אנגלית מחיי היום יום

שתפו:

5 טיפים ללימודי אנגלית מחיי היום יום

שתפו:

עבור הורים וילדים רבים, אחד המקצועות המשמעותיים והמאתגרים ביותר הוא השפה האנגלית.
לילדים רבים יש סלידה מלימודי שפה זרה, אף על פי שהיכולת לתקשר בשפות זרות, במיוחד באנגלית, היא חיונית להכנה מוצלחת לעתיד.

"העובדות מראות שמומלץ להתחיל ללמוד שפה בגיל צעיר ככל האפשר, אפילו בגיל שלושה חודשים. ברגע שילדים יכולים להאזין לשירים באנגלית – למידת השפה יכולה למעשה כבר להתחיל " אומרת הלן דורון, מנכ"לית ומייסדת חברת "הלן דורון", הפועלת בתחום החינוך לילדים, ובני נוער.

להלן חמישה טיפים להורים ולילדים, שמומחי השפה האנגלית מהלן דורון משתפים ללימודי אנגלית מחיי היום יום:

טיפ 1: מתחילים כמה שיותר מוקדם – אנגלית נדרשת בכל מקום בימינו והידע שלה הוא קריטי בכל מקצוע, כמעט. כאשר מתחילים ללמוד אותה בגיל מוקדם ככל האפשר, או לפחות להיחשף לכמה שיותר תכנים באנגלית, הדבר מוכח כמועיל במיוחד לספיגת השפה וללמידתה בקלות וללא מאמץ בעתיד.

טיפ 2: על טעויות לא משלמים – יכולות ידיעת שפה לא נמדדות בטעויות. אין ספק שעדיף לדבר עם שגיאות מאשר לא לדבר בכלל – לכן מומחים ממליצים לא להעניש ילדים על טעויות. אפשר לקחת דוגמה מתהליך של רכישת שפת אם: כאשר תינוק אומר מילה חדשה, אנחנו מעודדים אותו גם אם ההגייה אינה נכונה או אם יש בה טעות. מטעויות שוליות אפשר להתעלם כי הם יתקנו את עצמם בעתיד, ועל משפטים או מילים עם טעויות אפשר פשוט לחזור בעצמנו, בנוסח הנכון תוך שימוש בחיזוקים חיוביים. ברוב המקרים טעויות דקדוק יעלמו עם הזמן, כל עוד לילדים יש את הההזדמנות לתרגל את השפה כמה שיותר.

טיפ 3: קבוצה קטנה – למידה בכיתה גדולה לא תמיד מאפשרת להתאים אישית את החומרים ואת השיטה לקצב ההתקדמות של כל ילד. אנו ההורים, יכולים לעזור ברכישת השפה האנגלית בין היתר באמצעות בחירה בלימוד בשיטה אינטואיטיבית, מהנה ובמסגרת של קבוצות קטנות עד 8 תלמידים, המאפשרת למורה להעניק יחס אישי לכל ילד ולהתקדם בחומרים בהמשך לרמת כל הקבוצה.

טיפ 4: ללמד בדרך המעניינת אותם – באופן טבעי, הדברים שמעניינים את המבוגרים פחות מעניינים את הילדים, ולכן על השיעורים להיות מותאמים לשמירה על תשומת לב הילדים. הכלל הוא ברור – ילדים לומדים טוב יותר אם הם לומדים על משהו שהם מעוניינים בו. הזמנת משחק או בגד באתר קניות בחו"ל או אפילו צפייה בסרטון מצוייר מוכר המדובב אנגלית יכולה להיות אתגר מושך עבורם, ומשולבת בהתאם בתכנית הלימודים.

טיפ 5: מתן השראה – השפה האנגלית כבר מזמן לא נמצאת בשימוש רק בחו"ל. כמות הפעולות היומיומיות בהן משתמשים באנגלית הולכת וגדלה. בין אם מדובר בחיפוש מידע באינטרנט, בתרגום שיר או סרטון אהוב ב, YouTube- במשחק מחשב ועוד שלל דוגמאות – האנגלית בכל מקום והיא מעוררת את ההשראה בילדים ועוזרת לדחוף אותם לכיוון למידה יעילה.

"לילדים חשוב לראות שהם יכולים להפיק תועלת משליטה בשפה זרה. למשל כשנוסעים לחו"ל והילדים מתרגמים ומתווכים להוריהם סיטואציות מסוימות בשדה התעופה או במלון. ברגע שהם מתנסים ומצליחים, נוצרת ההבנה שלימוד שפה הוא השקעה לחיים, ולא עוד מקצוע חובה בבית הספר", מסכמת הלן דורון.

בהצלחה!

תמונת אילוסטרציה

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא רצית לפספס את זה!

דוסיז
לוגו דוסיז צרכנות
העסקים שנפתחו השבוע
ריאיון השבוע
מבצעים
אופנה
בילוי
נופש-ותיירות
בריאות
בריאות
בתוך הבית
בתוך-הבית
גברים
גברים
גדג'טים וחדשנות
גדגטים
חגים
חגי-ישראל
טיפוח
טיפוח
יודאיקה
יודאיקה
יין ואלכוהול
יין
ילדים
ילדים
לימודים
לימודים
לכבוד שבת
לכבוד שבת
מוצרי תינוקות
מוצרי-תינוקות
מוסיקה
מוזיקה
מזון
מסעדות
מסעדות
מזון
משפחה
משפחה
נדל''ן
נדלן
ספרים
ספרים
פיננסים
פיננסים