0

לייקים

ב'שמיר' מוסיפים הידור על הידור: מטבח מיוחד לציבור החרדי

מהפכת ההתאמה של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) לציבור החרדי: בבית החולים הוכשר מטבח מיוחד עבור הציבור החרדי.

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

ב'שמיר' מוסיפים הידור על הידור: מטבח מיוחד לציבור החרדי

מהפכת ההתאמה של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) לציבור החרדי: בבית החולים הוכשר מטבח מיוחד עבור הציבור החרדי.

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

המטבח יספק מנות רק ממוצרים בהשגחת בד"צ העדה החרדית, הרב לנדא והרב רובין

תקדימי: המרכז הרפואי 'שמיר' יוצא במהלך דרמטי במסגרתו יפעל בשטח בית החולים מטבח מיוחד עבור מנות המהדין שמסופקות לציבור החרדי המגיע לבית החולים.

עד כה הקפידו בשמיר על אספקת מנות בכשרות מהודרת, אך החידוש במהלך הנוכחי הוא שהאוכל יבושל במטבח ייחודי, דבר שהוא בבחינת הוספת הידור על הידור.

החל מאמצע החודש הבא יוכלו המאושפזים החרדים בשמיר ומלוויהם להנות מארוחות עשירות ומשביעות בכשרות מהודרת שהוכנו במטבח מיוחד. יצוין כי כל המוצרים במטבח עומדים תחת פיקוח של 1 מגופי הכשרות הבאים: בדצ העדה החרדית, הרב לנדא והרב רובין.

מדובר בעוד נדבך בהשלמת מהפכת ההתאמה לציבור החרדי במסגרתה הוכשר רוב שטח בית החולים מפני טומאת כהנים והותקנו פתרונות טכנולוגים המונעים חילולי שבת ממי ששובת במקום. בנוסף, היולדות החרדיות – כמו גם בני משפחותיהן – נהנות מהתאמה מוחלטת לאורח החיים החרדי ע"פ כל דקדוקי ההלכה, לרבות (כאמור)  מנות גורמה למהדרין, יחס אישי והתחשבות בכל דרישה ובקשה במהלך האשפוז.

כמו כן, שמים במרכז הרפואי דגש על יחס הוגן ואדיב לציבור החרדי, דבר שבא לידי ביטוי בתקופת הקורונה במהלכה התקבלו החרדים במקום כשווים בין שווים – ללא תקריות משפילות ויחס מפלה כפי שאירע במקומות אחרים וד"ל.

יצוין כי לפני כ3 שבועות  נערך במרכז הרפואי שמיר  סיור רב רושם בו נטלו חלק חברי בית הוראה לענייני רפואה בראשות הגאון הגדול רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א, שהשתתף בעצמו בסיור.

במהלך הסיור ביקרו הדיינים – ה"ה הרבנים הגאונים הרב אהרן רייזנר, הרב אברהם ישעי' ברזל, הרב יהושע הייזלר והרב יוסף מרדכי סלמון – במחלקות השונות ועמדו מקרוב על מהפכת ההתאמה לציבור החרדי, במסגרתו הוכשר רוב שטח בית החולים מפני טומאת כהנים באופן המהודר ביותר. כמו כן הותקנו טכנולוגיות ואמצעים שונים שמונעים מהמבקרים כל חשש מפני חילול שבת. הרבנים שליט"א הביעו את התפעלותם מההידור הרב של בית החולים בכל השאלות ההלכתיות המורכבות, לרבות העירוב, כשרות המטבח וכיו"ב, "באופן שהופך את המרכז הרפואי שמיר למקום שמתאים לכתחילה לכל בן תורה וירא שמים".

בהמשך נועדו הרבנים עם הצוותים הרפואיים השונים, בדגש על אלו של מחלקת היולדות, ושמעו מהם על ההקפדה הרבה וההתאמה לציבור החרדי.

את הסיור ליווה הרה"ג הראל פדידה רב המרכז הרפואי, ומתאם קשרי קהילה הרב משה קורניק, שציינו כי רבות מהפעולות שהוביל הבית חולים נעשו תוך התייעצות ותיאום עם רבני בית הדין – כאשר מהפירות המוצלחים של זה נהנים אלפי בני הציבור החרדי שמגיעים לבית החולים.

בסיום הסיור נערכה פגישה משותפת בין חברי בית הדין להנהלת בית החולים. בפתח הפגישה ציין הגאב"ד שליט"א כי הוא חש צורך מיוחד להגיע למקום "על מנת להביע את הכרתי ולהודות לכם באופן ישיר בשמו של כל הציבור החרדי על הפעילות וההשקעה הרבה שלכם לאורך כל השנה, ועל האופן בו התייחסתם וכיבדתם את הציבור החרדי בתקופת הקורונה בפרט".

"הגיעו אלי תלונות רבות על חוויות קשות ומבזות שעברו יולדות ומאושפזים חרדים במקומות שונים, שהתייחסו אליהם בצורה ממש לא מכובדת, ופה ב"ה הם קיבלו את היחס המעולה והמשופר ביותר".

המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי, מר אילן יפתח, אישר כי "בכל תקופת הקורונה אנחנו מקפידים על יחס שווה למגזר החרדי. כשראינו שיש בעיות במקומות אחרים התאמצנו ביתר שאת בענין הזה על מנת שיהיה לציבור החרדי מקום שבו הוא יוכל להרגיש תמיד בבית".

הוא ציין כי "במהלך השנים האחרונות נעשו שינויים דרסטיים והתאמות עבור המגזר החרדי, כל יולדת שבאה לכאן נדהמת מהתנאים ומהיחס… אנחנו משקיעים המון בנושא הזה ולא חוסכים בשום אמצעים".

מר יפתח ציין לשבח את פועלם של הרב מנדי בקרמן מנהל בית חב"ד אסף הרופא ושל רב המרכז הרפואי הרה"ג הראל פדידה "שמלווים את כל המהלכים עד לפרטים הקטנים ביותר".

"יש גישה חיובית מהצד של ההנהלה… אנחנו פתוחים לשמוע מה צריך לתקן ואיך לגשת למגזר, אנחנו מוכנים לסייע ככל הנדרש לצרכים של המאושפזים החרדיים, עסקנו רבות בעניין הזה, ירדנו לכל הרזלוציות בשביל המטופל החרדי, מתוך הגישה שאנחנו כבית חולים ציבורי יכולים לתת מענה לכל המגזרים ובעיקר למגזר החרדי. כל מאושפז שמגיע הוא חולה שלי ואני צריך שיקבל את המענה הדרוש הן בהיבט החוייתי והן בהיבט הקליני".

דוסיז ברשתות החברתיות

אולי יעניין אותך גם...

VER 0.6

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריאיון השבוע
001-microphone
מבצעים
מבצעים
אופנה
אופנה
בילוי
נופש-ותיירות
בריאות
בריאות
בתוך הבית
בתוך-הבית
גברים
גברים
גדג'טים
גדגטים
חגים
חגי-ישראל
טיפוח
טיפוח
יודאיקה
יודאיקה
יין ואלכוהול
יין
ילדים
ילדים
לימודים
לימודים
לכבוד שבת
לכבוד שבת
מוצרי תינוקות
מוצרי-תינוקות
מוסיקה
מוזיקה
מזון
מסעדות
מסעדות
מזון
משפחה
משפחה
נדל''ן
נדלן
ספרים
ספרים
פיננסים
פיננסים
קהילה
קטגוריה קהילה
רכב
רכב