19

לייקים

שאלתם? ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך משיבה!

עשרות שאלות הגיעו למערכת דוסיז צרכנות, ריכזנו אותם והפנינו אותם לראש העיר בית שמש ד''ר עליזה בלוך, חלקן, אלו שהיו יותר אישיות ופרטיות קיבלו מענה אישי. אלו שהיו ציבוריות, הנה תשובותיה. מוזמנים לקרוא!

שאלתם? ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך משיבה!

עשרות שאלות הגיעו למערכת דוסיז צרכנות, ריכזנו אותם והפנינו אותם לראש העיר בית שמש ד''ר עליזה בלוך, חלקן, אלו שהיו יותר אישיות ופרטיות קיבלו מענה אישי. אלו שהיו ציבוריות, הנה תשובותיה. מוזמנים לקרוא!

שתפו:

לכבוד ראש העיר:

כדי לפתוח בית כנסת בשכונה החדשה רמה ד' צריך סכום של 100.000 ש"ח בתוך זמן קצר מאוד, שמתחלק ל25 אנשים ויוצא שכל אדם צריך לשלם כ4000 ש"ח (ונזכיר רק שמדובר בקרוואן ולשכירות של 5 שנים שזה כמעט כמו מחיר של קנייה של קרוואן)

בעוד שתושבי השכונה הם רובם אברכים שגם כך צריכים לשלם משכנתאות על קניית הדירה

כמו כן מדובר בעמותות חדשות ועדיין לא מגובשות שככל הנראה לא יצליחו להשיג את הסכום הדרוש

והשאלה היא :

1. למה המחיר כל כך גבוה ?

2. למה התשלום הוא בטווח זמן קצר (כחצי שנה) ולא בתשלומים נוחים יותר ?

 ת. הקמת בית כנסת הוא הליך מוסדר המתבצע למול קהילות קיימות שפעילותן מוסדרת. חובתנו לוודא את איתנות הקהילות ועמידתן לאורך זמן. העירייה מלווה את הקהילות השונות לאורך השנה. גם בתקופות הקורונה לקראת הימים בנוראים בתי הכנסת קיבלו ציוד כדי לאפשר קיום תפילה במרחב. קהילה המראה איתנות ועומדת בתנאים מוזמנת לפנות לעירייה ולהתחיל בהליך.

לצערי בימים האחרונים אחד מבני המשפחה לא חש בטוב והרופא אמר לבצע בדיקת קורונה על מנת לשלול הידבקות בנגיף.

אנו חברים בקופת חולים מאוחדת ולצערי התברר כי העמדה הקרובה ביותר היא בקניון נעימי/ חפציבה- שאינה אפשרית מכיוון שמחייב נסיעה בתחב"צ. (או רק בימי ראשון במרכז מסחרי באלף)

עניין זה הפתיעה אותנו לרעה מכיוון שיש בשכונות החדשות בעיר אלפי תושבים ללא רכבים ולקראת החורף חשוב מאד להבדיל בין שפעת/ צינון וקורונה. וחייבים נקודות בדיקה במרחק הליכה.

נודה לך אם תוכלו למצוא דרך להנגיש את הבדיקות לציבור

בברכת בריאות איתנה וחורף בריא!

משפחת ס.

ת. סוגיית בדיקת הקורונה ובתקופה הקרובה סוגיות החיסונים לאוכלוסיות בסיכון בתקופה הקרובה נתונים בידי קופות החולים ופיקוד העורף. עריית בית שמש משתדלת ככל יכולה באמצעות החמ"ל העירוני לפרוס את הבדיקות בכל העיר ולאזן בין נקודות פרוסות למתחם בדיקות ממונע או רגלי. אני שבה וקוראת לכולנו להקפיד על הנהלים וההנחיות רק כך נבלום את הדרדרות והתפשטות הנגיף

שלום

אנחנו הולכים לגור ברמה ד 1 ורצינו לדעת מה מתקדם עם הבית חולים,

שהולך להיות ליד השכונה?

תודה רבה.

ת. שלוחת בית החולים הדסה תוקם בעיר בית שמש והיא נמצאת בהליכי אישור ותכנון. אנחנו עמלים בפרויקט זה במשותף עם מנכ"ל הדסה הפרופ' זאב רוטשטיין. הדסה רוצים זאת אנחנו בעיריית בית שמש רוצים זאת , משרד הבריאות רוצה זאת והמרכז יבנה

איך מקבלים הקצאה לבית כנסת ברמת בית שמש ד'?

ת. הקמת בית כנסת הוא הליך מוסדר המתבצע למול קהילות קיימות שפעילותן מוסדרת. חובתנו לוודא את איתנות הקהילות ועמידתן לאורך זמן. העירייה מלווה את הקהילות השונות לאורך השנה. גם בתקופות הקורונה לקראת הימים בנוראים בתי הכנסת קיבלו ציוד כדי לאפשר קיום תפילה במרחב. קהילה המראה איתנות ועומדת בתנאים מוזמנת לפנות לעירייה ולהתחיל בהליך.

מתי קו 16 יתחיל להיכנס לרמה ד?

או קו חדש שיקשר את רמה ד' מבפנים לרמה ב' והקריה?

ת. במכרז קיים תכנון לקו חדש מרמה ד' לכיוון חפציבה ורמה ב'. אנו פועלים להקדים את הפעלת הקו עוד לפני כניסת המפעיל החדש במחצית השניה של 2020, למרות הקושי לבצע רכש אוטובוסים בתקופה של התחלפות מפעילי התחבורה

שלום וברכה

כהיום גרים באיזורי טבריה עילית כאלף משפחות חרדיות

באיזור שיכון ג' וד' כארבע מאות משפחות ספרדיות חרדיות

באיזור צאנז כשלש מאות ובנוף פוריה – קרליץ כשלש מאות משפחות

כמדומה שזו סדר גודל של עיר מתפתחת רצינית לפחות כמו תפרח, ערד וכדומה

שרובם נצרכים לנסיעות בין עירוניות לאיזור ירושלים בית שמש והסביבה לפחות כפעם בשבוע

אך בענין התחבורה הממוקדת לאיזור זה, לא נעשית פתרון אמיתי, מכיון שזה נחשב בעיני משרד התחבורה, כשכונות נטפלות למרכז העיר למטה בטבריה המרכזית 

ומשום מה אין בכלל מסלול ישיר מטבריה לבית שמש! וגם לחזור – מבית שמש לטבריה, אין מסלול ישיר!

כרגע המצב שמי שצריך להגיע ל/מבית שמש, צריך לשרוף חצי יום בהלוך וחצי לילה בחזור זה ממש שערוריה!

מן היושר היה שיפתח קו לפחות כעשר פעמים ביום שיצא ממרכז השכונות בטבריה עילית ישירות לבית שמש הלוך וחזור! וזה ממש עזרה גדולה למאות משפחות חרדיות הגרים באיזור מצפה לקבל מענה בהקדם!

תודה רבה. כאחד ממאות הפונים בענין…

ת. סוגיית תחבורה הציבורית נמצאת בעדיפות עליונה בשיחותיי עם משרד התחבורה החל מהדרג המקצועי וכלה בשיחותי עם השרה רגב. לאחרונה הוכרעו זוכים במכרזים חדשים. חברות תנופה ונתיב אקספרס יחלו להפעיל את הקווים העירוניים והבינעירוניים. עשרות קווים ונסיעות חדשות.אוטובוסים חדשים יכנסו לסבב. אני פגשתי את מנהלי החברות והצוותים שלהם. אני רואה בהם שותפים שלי בשרות לכם תושבי העיר וכך אני אבדוק את עבודתם.

שלום כתושבת העיר בית שמש יש לי כמה שאלות

1. נושא התחבורה קשה!

מתי נתיב אקספרס יתחילו לעבוד פה בעיר?

2.בעית הקליטה קשה גם היא כן יש אפשרות לטפל בה מבחינת העירייה או שזה קשור רק לחברות התקשורת?

כי כי מיטב ידיעתי בירושלים התפרסמה כתבה כי ראש העיר משה ליאון שם עוד אנטנות ברמות כך שכתבה זאת מוכיחה שזה קשור לעירייה

ובשאלה זאת אני מתחננת שיטפלו בזה זה קשה מאוד!

הטלפון לא גומר להתנתק

תודה רבה

ת. אענה כאן על השאלה בתחום הסלולר. הבעיה מוכרת. באחרונה ביקר בעיר שר התקשורת יועז הנדל שהתפטר לאחרונה. הצגנו בפניו את הבעיה ופריסת הרשתות בעיר. הנושא הועבר לעבודת המשרד. עריית בית שמש תמשיך לדחוף את הנושא מול משרד התקשורת

שלום רב!

הנדון: קטע כביש משובש ברח' הרב וואזנר /בא"ח 32

נספח: חוסר פעולה למרות בקשות חוזרות ונשנות מהעיריה.

פנינו לעיריה מספר פעמים במוקד 106 בענין כביש משובש יותר משלוש שנים שיבואו לתקן/לרבד/לישר, כל הכביש זז מתחת לאדמה והאספלט נבקע/שקע/זז/נשבר!

הנ"ל נמצא קרוב לתחנת קו 11 ובימי הגשם יש שם בריכות מים -כל אוטובוס שמתקרב לתחנה בחוסר זהירות – משפריץ מים על האנשים. בנוסף- כל רכב שנוסע בכביש חוטף זעזועים מהגבעות שנוצרו מתזוזת הכביש..

ובבקשה תתנו תשובה יותר מפורטת מ"הענין הועבר לטיפול" . וסליחה על הנוסח- פשוט אנחנו כבר לא מסוגלים לחכות.. ממש תודה וחנוכה שמח!

לכבוד ראש העיר

ד"ר עליזה בלוך

שמתי לב לאחרונה שבכל גשם שיורד כל הכבישים והמדרכות הסמוכים לגינות ומדשאות או סתם מקומות עם אדמה מתמלאים בביצות ענק עד שאי אפשר לחזור הביתה ולהכניס את הנעליים הביתה. ובעיקר בשכונות החדשות וברחוב ישעיהו הנביא ליד הכיכרות זה פשוט זוועה.

נהנים משירותך למעננו. ומרגישים את טביעת האצבע המתחשבת בכל שטח בעיר.

בתודה, תושב העיר ש. שפירא

במענה שתי השאלות הקודמות:  העיר בית שמש עוברת חידוש ומתיחת פנים בכל חלקי העיר בתחומים שונים בתקציב של מאות מיליונים. חידוש כבישים, חידוש צנרת עירונית, מבצעי תיקון וחידוש גני משחקים, שיפוץ מדרכות ועוד. חשוב שכולנו נזכור העיר בית שמש היא עיר אחת. אנחנו תושבי העיר רואים אותה כעיר אחת. בשכונה אחת חודש הכביש ובשכונה אחרת חודש גן המשחקים. חשוב שנראה את העיר כמכלול ונשמח במשותף על חידוש הכולל של פני העיר

הייתי רוצה לשאול איך תעודדי צמיחה של בניה ופיתוח בבית שמש וכן הוזלת מחירי דירות?

ת. העיר בית שמש מתפתחת. גם בתחום התעשייה וגם בתחום התעסוקה. בכל שבוע אני נפגשת עם 2-3 יזמים כדי לגרום להם לבוא ולהשקיע בעיר. אנחנו בונים שכונות מותאמות לכלל הקהילות המרכיבות את העיר: רמה ד', נווה שמיר, התחדשות עירונית. העיר מתפתחת בכל התחומים. אני לא פועלת כדי להשפיע על מחירי השוק. אני פועלת כדי לחזק את העיר בית שמש ואת תושבי העיר.

אי מענה במשרד הבריאות *5400. משהו צריך להשתנות. מי שנקלע לבניין שהיה שם חולה קורונה מחוייב בבידוד גם אם היה בקומה אחרת.

חבר שלי התקשר אתמול וקיבל מענה *אחרי 50 דקות* להתקשר היום.

היום ענו לו *אחרי 63 דקות* שהוא מועבר למוקד ערעורים עם המתנה של *לפחות חצי שעה* (לתוך שבת)..

יש כל כך הרבה מובטלים. אי אפשר לתגבר את המוקדים?

ת.  זמן ההמתנה הטלפוני מתארך בימים אלו מתארך בימים אלו לאור העובדה שאין קבלת קהל בשל שגרת קורונה. נציגי הקופות בעיר עמלים קשה כדי לתת מענה לתושבי העיר.אין לי ספק שכולנו מבינים זאת. נחזק אותם כולנו ואין לי ספק שהם ימשיכו לעשות הכול וגם אני אעביר מילות חיזוק ועידוד לקיצור זמני ההמתנה.

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא רצית לפספס את זה!

דוסיז
לוגו דוסיז צרכנות
העסקים שנפתחו השבוע
ריאיון השבוע
מבצעים
אופנה
בילוי
נופש-ותיירות
בריאות
בריאות
בתוך הבית
בתוך-הבית
גברים
גברים
גדג'טים וחדשנות
גדגטים
חגים
חגי-ישראל
טיפוח
טיפוח
יודאיקה
יודאיקה
יין ואלכוהול
יין
ילדים
ילדים
לימודים
לימודים
לכבוד שבת
לכבוד שבת
מוצרי תינוקות
מוצרי-תינוקות
מוסיקה
מוזיקה
מזון
מסעדות
מסעדות
מזון
משפחה
משפחה
נדל''ן
נדלן
ספרים
ספרים
פיננסים
פיננסים