1

לייקים

טיפול בציפורן חודרנית בבית ועוד בעיות נפוצות הצצות בכף הרגל בחורף בקרב הגיל השלישי- כיצד למנוע ואיך לטפל?

מאת: אילנה כסיף, מדריכת תחום פדיקור ברשת בתי הספר ללימוד מקצועות היופי "נייל סטודיו"

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

טיפול בציפורן חודרנית בבית ועוד בעיות נפוצות הצצות בכף הרגל בחורף בקרב הגיל השלישי- כיצד למנוע ואיך לטפל?

מאת: אילנה כסיף, מדריכת תחום פדיקור ברשת בתי הספר ללימוד מקצועות היופי "נייל סטודיו"

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

מעט מאוד חודשי חורף יש לנו כאן בישראל, אך רובנו מופתעים בכל פעם מחדש שהם כבר הגיעו. אמנם הטמפרטורות לא קיצוניות והסופות די שקטות, אבל בכל זאת, יש תחומים בהם השילוב של הקור והיובש נותן אותותיו – כמו העור בכף הרגל. ללא טיפול קבוע, העקבים עלולים להתקשות, להיסדק או להיפגע.

אילנה כסיף, מדריכת תחום הפדיקור ברשת בתי הספר ללימוד מקצועות היופי "נייל סטודיו", מסבירה כיצד למנוע בעיות ואיך לטפל בעור כף הרגל במקרה של יובש קיצוני.

רוב בעיות הרגלים נגרמות בשל עור יבש, לכן שמירה על לחות העור חשובה ביותר לשימור ולטיפוח כפות הרגלים. באשר לטיפול בכף הרגל, חשוב ביותר לשמר מצב מיטבי קיים מאשר לטפל אחר כך בבעיות משום שעור כף הרגל אינו דומה לעור בשאר חלקי הגוף:  הוא עבה יותר, אין בו בלוטות חלב ויש בו פי 3 בלוטות זיעה מאשר בכל שאר חלקי הגוף.

חשיבות שמירת העור בשלמותו היא בשל כך שאם ישנם סדקים או פערים בין תאי הקרטין, המרכיבים את עילית העור, הלחות "תברח" והעור יתייבש ויגרום לבעיות כמו פטרת העור וזיהומים אחרים.

למרות שנדמה שכאשר הרגלים שלנו נתונות בגרביים יש פחות בעיות, הרי שיש לשים לב כי גרביים סינטטיות מגבירות בעיות כגון פטרת בעור וכן יש לשים לב שאנשים הסובלים מהזעת יתר והולכים עם נעלים סגורות במשך שעות רבות ביום, עלולים לסבול גם ממסרציה – העור מקבל מרקם ספוגי ומתקמט אבל כאשר מתאפשר לו להתייבש הוא חוזר לעצמו. במקרה של רגל מושרית בסביבה לחה יתפתחו זיהומים והעור, שלא מתאפשר לו להתייבש, עלול לפתח זיהומים פטרייתיים או אף פצעים.

כדי למנוע לחות יתר בכפות הרגלים חשוב לפחות פעם ביום לשטוף את כפות הרגלים עם סבון עדין ולנגב היטב בעיקר בין הבהונות, לגרוב גרבים מסיב טבעי כדי לאפשר ללחות להתנדף הרחק מהעור שלנו.

הבעיות הנפוצות בכפות הרגליים בחורף – והטיפול בהן

פטרת הציפורן

החורף הוא זמן מעולה לטפל בפטרת הציפורן. למרות שיש תכשירים שעובדים טוב גם ללא הסרת לוחית הציפורן, הטיפול יעיל ומהיר יותר כאשר מסירים את הלוחית באזור הנגוע. הפטרת "אוהבת" את הציפורניים שלנו כי הן מאפשרות  לה סביבת מחייה טובה – לחות, 37 מעלות צלסיוס וקרטין – החומר ממנו בנויה הציפורן. אם מסירים את הלוחית כל אלה נלקחים מהפטרייה בבת אחת מה שמאפשר טיפול קצר יותר ויעיל יותר.

ציפורן חודרנית

בכל הנוגע לציפורן חודרנית שנפוצה יותר בחורף בשל נעילת נעלים סגורות, חשוב לקנות נעלים רחבות באזור האצבעות. ציפורן חודרנית לא נוצרת בין לילה ואחת הסיבות להופעתה היא נעילת נעלים צרות אשר מעוותות את צורת הציפורניים בבהונות. הקפידו לגזור אחת לחודש את ציפורני הבהונות בצורה ישרה ולשייף את הפינות עם פצירה. יש חשיבות רבה להשארת קצה חפשי (פס לבן דק בקצה הציפורן) של לפחות 1-2 מ"מ כך הציפורן אינה יכולה לפגוע במיטת הציפורן בעת צמיחתה וליצור זיהום.

B/S SPANGE – לתיקון ציפורן חודרנית – הפטנט המהפכני, ללא ניתוח, ובקרב מכוני פדיקור. הפטנט פועל על עיקרון פעולה פיזיקלי של כיפוף, מבוסס על אפליקטור מגנטי וצומדיות עם נקודה מגנטית, אשר באופן מכאני מושכים כלפי חוץ את הציפורן החודרנית.  מדובר בתהליך הכולל מספר טיפולים עד לתיקון מלא של אופן צמיחת הציפורן החודרנית למצב תקין מוחלט. הפעולה של הטיפול בציפורן החודרנית אינה כרוכה במאמץ או בכאב! B/S SPANGE נושא פטנט בינלאומי ומשווק בכ44 מדינות ברחבי העולם, וכאן בישראל משווק ע"י נייל סטודיו.

התקרנות יתרה בעור במידה שאתם סובלים מהתקרנות יתרה של העור בצדי הציפורן אשר גורמת ללחץ ולכאב אין לגזור עור זה אלא לשייף בעדינות עם פצירה ומרכך עור. באופן זה תהיה הפחתה בהתקרנות העור באזור ויחד עם שימוש במשחה או מוס על בסיס אוריאה התקרנות היתר תחלוף.

סדקים באזור העקב

תופעת חורף נוספת היא סדקים בעקב. נכון, סדקים יכולים להיווצר לכל אורך השנה, אבל בחורף זה זמן מעולה להפטר מהם. הסדקים נחלקים לשתי מחלקות: סדקים בעור רך וסדקים בעור קשה (יבלת).

  1. סדקים בעור רך – סדקים בעור רך יכולים להיגרם משיוף יתר של העור או מפדיקור אגרסיבי מדי. אבחון: העור יהיה רך אך עם קוים/סדקים דקים. הטיפול יהיה בעזרת קרם או מוס המכיל אוריאה. בשבועיים הראשונים יש למרוח קרם בוקר וערב, ולאחר מכן פעם ביום – רצוי בערב (המלצה – מוס DD של  FOOTLOGIX אשר אינו מותיר את העור שמנוני ומכיל גם את אצת הספירולינה כנגד זיהומים ).
  • סדקים בעור קשה – לעיתים העור מתייבש ומתקשה עד כדי כך שהוא נסדק. לפני שאפרט מהו הטיפול, יש להבין את התופעה – במקומות בהם יש לחץ חוזר ונשנה בכף הרגל כנגד הרצפה, יוצר עור קשה כדי להגן על העצמות ועל הרקמות בכף הרגל. העור הקשה מהווה "פגוש" – בשפה המקצועית זה נקרא יבלת שטחית או כמו שמקובל לקרוא לזה לאחרונה –קאלוס (שזה תרגום מילולי מאנגלית ליבלת שטחית).  כדי שתמלא את תפקידה, חשוב שהיבלת השטחית תהיה רכה וגמישה. כאשר היא לא מטופלת נכון, היבלת עלולה להתקשות ולהכאיב ואף להיסדק. חשוב להגיע לפדיקוריסטית לטפל ביבלות כדי שלא להגיע למצב זה וגם חשוב מאד לא להסיר את כל היבלת אלא רק מחצית ממנה ולהגיע בטיפול למצב מיטבי של עור רך וגמיש ככל שניתן- הפדיקוריסטית שלך אמורה לדעת את זה ולטפל בהתאם.  גם כאן הטיפול יהיה באוריאה אך בריכוז גבוה יותר (המלצה – מוס 3+ של FOOTLOGIX).

רשת נייל סטודיו היא מקפצה לנשים לקבלת תעודת מקצוע בינלאומית בתחום הטיפוח והיופי להתקדם לעצמאות כלכלית משלהן ואף להקים עסק ולהרחיב את עצמאותן. מסלולי קורסים, למידת טכניקות והתנסות פרקטית בכל  הציוד והמכשור בענף. תכנית הלימודים מאושרת על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה ובפיקוח מלא.

טלפון:1-700-700-037,דוא"ל: [email protected]  אתר בית העסק

דוסיז ברשתות החברתיות

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

העסקים שנפתחו השבוע
ריאיון השבוע
מבצעים
אופנה
בילוי
נופש-ותיירות
בריאות
בריאות
בתוך הבית
בתוך-הבית
גברים
גברים
גדג'טים וחדשנות
גדגטים
חגים
חגי-ישראל
טיפוח
טיפוח
יודאיקה
יודאיקה
יין ואלכוהול
יין
ילדים
ילדים
לימודים
לימודים
לכבוד שבת
לכבוד שבת
מוצרי תינוקות
מוצרי-תינוקות
מוסיקה
מוזיקה
מזון
מסעדות
מסעדות
מזון
משפחה
משפחה
נדל''ן
נדלן
ספרים
ספרים
פיננסים
פיננסים
קהילה