26

לייקים

עשרה מי יודע? רגע לאחר רכישת חברת התעופה ישראייר, שלום חיים בראיון ראשון לדוסיז צרכנות

שלום חיים, הבעלים של חברות טעמן וטעמן נדלן, וכיום מבעלי ישראייר בראיון ראשון לדוסיז צרכנות רגע לאחר רכישת חברת התעופה ישראייר

שתפו:

עשרה מי יודע? רגע לאחר רכישת חברת התעופה ישראייר, שלום חיים בראיון ראשון לדוסיז צרכנות

שלום חיים, הבעלים של חברות טעמן וטעמן נדלן, וכיום מבעלי ישראייר בראיון ראשון לדוסיז צרכנות רגע לאחר רכישת חברת התעופה ישראייר

שתפו:

שמחים לאחל לך מזל טוב לרגל רכישת חברת ישראייר, השמים הם הגבול!

שלום, אנחנו שמחים לארח אותך בדוסיז צרכנות. תודה שהצטרפת אלינו!

זה הולך ככה, תשע שאלות הן זהות לכל המרואיינים שלנו. השאלה העשירית, הינה ייחודית לכל מרואיין לתחומו. נצא לדרך!

איזה מותג מבחינתך ראוי לחיקוי?

ישראייר

מה מייחד אותו מבחינתך?

החברה היחידה שלא הוציאה אף טייס לחל"ת, הטייסים יחד עם ההנהלה, בהחלטה משותפת, החליטו להפחית 50% משכרם ולהמשיך לעבוד. יש כאן חברה שורשית ישראלית שפועלת לא רק במטרה להרוויח כסף, בתחילת תקופת הקורונה החזירה החברה מאות מטיילים ארצה מכל רחבי הגלובוס. החברה מבינה שעליה לשרת את הצרכן הישראלי לא רק כצרכן אלא גם כאזרח. בצד העסקי לוקחת החברה על עצמה לתת חבילות מותאמות ואטרקטיביות במחיר הוגן לצרכן הישראלי.

האם ועד כמה חשוב לייצר בידול למותג?

ברגע שאין לך בידול המותג שלך נעלם, מותג זה מה שממצב אותך ומשמר את אופי החברה והפעילות שלה. צריך לתמוך במותג לאורך כל הדרך, זה לא דבר שמובן מאליו, כדי לקדם מותג יש לבנות אותו ולהשקיע בו לאורך זמן.

מה גורם לך לסיים יום עם חיוך?

היום כשאנחנו משוחחים בסיומו של יום, ישראייר קיבלה פנייה להטיס חולה מבלגרד ארצה, הטיסו אותו וכדי לא לטוס ריקים מכאן לבלגרד הטיסו חבילות מזון של חב"ד. בכל החברות שאני מעורה בהם אנחנו משתדלים לעשות טוב לזולת. זה מה שעושה לנו את היום. חוץ משורת הרווח חשוב לנו לעשות טוב לאנשים וזה מה שגורם לי לסיים את היום עם חיוך!

מהו המהלך שעשית עד היום שהוא מבחינתך המוצלח ביותר?

המעבר שלי לטעמן נדלן היה מהלך פורץ דרך. 30 שנה עבדתי בתחום המזון, נהניתי, אבל הרגשתי שמיציתי את התחום. יש משהו מרתק בזה שאתה מגיע לכל צרכן ולכל בית בישראל, ואתה מספק למאות אלפים מזון איכותי וכשר, אבל הגעתי למיצוי. ברגע שהלכתי לנדל"ן הבנתי שאפשר לעשות כמה דברים במקביל. אני חושב שטעמן נדל"ן פתחה לי אופקים חדשים, ולקחה אותי למחוזות הרבה יותר פעילים. וברוך השם, היום, טעמן נדלן הינה חברה גדולה, בריאה שבונה מאות דירות בכל שנה למגזר החרדי והכללי. המעבר הזה גם איפשר לי לתת לעובדי טעמן המסורים להמשיך לעשות את הדברים שאני עשיתי בעבר.

מהו המהלך שעשית עד היום שאתה מתחרט עליו?

זה לא מתחיל ומסתיים במהלך אחד. זה הרבה מהלכים, התפקיד שלנו ללמוד מטעויות ולתקן אותם. אני לומד כל יום מטעויות שעשיתי אתמול ומשתדל לתקן אותן. גם במהלכים גדולים וגם ממהלכים קטנים. כל יום אנחנו בתפילה שלא נטעה ואם טעינו שנשכיל לתקן!

מה לדעתך חייב שיהיה בארגז הכלים של בעל העסק כדי להצליח?

דבר ראשון – מטרה, מה המטרה שלו, מה המטרה של העסק, איך המטרות הללו משרתות את הלקוח?

דבר שני, התמדה – זה כלי מאוד חשוב, להתמיד ללא הפסקה, גם אם יש כישלון לא לפחד מכישלון, כל כישלון הוא פתח להצלחה נוספת.

דבר שלישי-הקשבה, לדעת להקשיב גם לעובדים וגם לצרכנים, להיות קשוב, מזה לומדים המון.

מהם מדדי ההצלחה על פיהם צריך כל בעל עסק לבחון את העסק שלו?

כיהודים מאמינים אנחנו צריכים לבחון את עצמנו כמה טוב עשינו לסביבה, כמה אנחנו תורמים ללקוחות שלנו. גם בטעמן מזון גם בטעמן נדלן, הבאנו חבילה שתתאים לצרכים של המגזר החרדי, לתת ללקוח מוצר שהוא צריך אותו באמת, הדבר שתמיד מעסיק אותי, בכל תחום שאני נמצא זה איך לתת לצרכן את המוצר הכי טוב עבורו. המבחן שלי האם אני כצרכן הייתי רוכש דירה מטעמן נדלן ומוצרי מזון מטעמן מזון? ברגע שהתשובה חיובית אני מבין שהגענו למוצר טוב ומתאים לקהל. כך אני מודד את עסקים שלי. אני רואה בצרכן שותף שלי מלא ואמיתי!

ישנן חברות שעדיין לא פונות ייעודית למגזר החרדי, מדוע זה קורה לדעתך?

אני חושב שאנחנו מדברים על בעיה יותר מהותית מהפעילות או אי הפעילות של חברות בקרב הצרכנים החרדים, זה נובע ממשהו הרבה יותר עמוק ואני קורא לאנשי התקשורת החרדית להיכנס מתחת לאלונקה, הצרכן החרדי או הציבור החרדי לא מתוקשר נכון, אנחנו לא מביאים לקדמת הבמה את היופי של הציבור החרדי, את האנשים המופלאים, את מוסדות החסד הרבים והעזרה לזולת. היום ישנה בורות במגזר הכללי בכל מה שקשור למגזר החרדי, מנהלים של חברות מעדיפים לא להתעסק עם הציבור החרדי. תוך כמה שנים המגזר החרדי יהיו בישראל כ 30%, אי אפשר להתעלם ממנו, אבל הכל נובע לצערי מבורות, יש כאן חוסר בהסברה! ובכך צריך לטפל בצורה יותר מערכתית.

אני חושב שאתה היית ממובילי מהפכת המזון הכשר, עברת לתחום הנדל"ן והנה אנחנו שומעים על כניסתך לתחום תעופה ברכישת ישראייר יחד עם רמי לוי, ראשית, ברכות! האם גם כאן אנחנו לקראת מהפכה בתחומי התעופה ואוטוטו נראה חברת תעופה "גלאט כשר" שלא טסה בשבת?

השבת היא נחלת כלל ישראל והיא מעל לכל החלטה, כיהודי חרדי אני יעשה הכל  כדי שהחברה לא תטוס בשבת, אנחנו מתייעצים עם רבנים, יש לי שותפים נדבר גם איתם, השבת היא לא שלי ולא של אף אחד, השבת היא נחלת הכלל ויש חובה על כולנו לשמור על השבת,

בעזר ה' נשמור על ישראייר נשמור על הלקוחות שלנו וזה לא אמור לבוא אחד על חשבון השני.

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא רצית לפספס את זה!

דוסיז
לוגו דוסיז צרכנות
העסקים שנפתחו השבוע
ריאיון השבוע
מבצעים
אופנה
בילוי
נופש-ותיירות
בריאות
בריאות
בתוך הבית
בתוך-הבית
גברים
גברים
גדג'טים וחדשנות
גדגטים
חגים
חגי-ישראל
טיפוח
טיפוח
יודאיקה
יודאיקה
יין ואלכוהול
יין
ילדים
ילדים
לימודים
לימודים
לכבוד שבת
לכבוד שבת
מוצרי תינוקות
מוצרי-תינוקות
מוסיקה
מוזיקה
מזון
מסעדות
מסעדות
מזון
משפחה
משפחה
נדל''ן
נדלן
ספרים
ספרים
פיננסים
פיננסים